"Rozmawiamy z naszymi Klientami językiem rozwiązań, a nie problemów"


Zakładanie spółek, rejestracja w KRS

Zakładanie spółek i ich rejestracja w KRS

Prowadzenie działalności gospodarczej może przyjąć różną formę. Jedną z najbardziej popularnych jest tworzenie spółek cywilnych, jawnych, partnerskich, komandytowych czy komandytowo-akcyjnych, dzięki którym można zabezpieczyć interesy wielu uczestników danego przedsięwzięcia. Rolą naszej kancelarii adwokackiej jest pomoc klientom biznesowym w zakresie zakładania spółek i rejestracji w KRS-ie. Posiadamy w tym względzie niezbędne kwalifikacje i doświadczenie. Zakres pomocy świadczony przez naszych adwokatów jest bardzo szeroki i rozpoczyna się już od przedstawienia wad i zalet każdego rodzaju spółek.

Dokonanie wyboru odpowiedniego typu działalności jest bowiem bardzo istotne dlatego lepiej, aby wszyscy wspólnicy byli pewni tego, jakie mogą mieć korzyści oraz jakie czekają na nich ryzyko. Ważna jest też świadomość praw i obowiązków, jakie ich czekają.

Krok po kroku, czyli pomoc na każdym etapie

Krok po kroku pomożemy każdemu klientowi założyć spółkę i przebrnąć przez biurokratyczny gąszcz. Z naszej strony klienci mogą liczyć na pomoc już podczas pierwszego spotkania. Ustalimy na nim prawne oczekiwania klienta odnośnie zakładanej spółki.

W dalszej kolejności:

  • sporządzimy projekt umowy spółki
  • opracujemy pozostałą dokumentację niezbędną do zarejestrowania spółki (lub zmian) w KRS oraz urzędach.

Kolejnym etapem będzie zorganizowanie spotkania u notariusza – w asyście naszego adwokata – w celu podpisania dokumentów takich jak: umowa spółki, akt założycielski lub statut spółki. Pomagamy także na etapie wypełnienia i złożenia odpowiednich formularzy urzędowych:

essaymoment

  • wniosek o rejestrację podmiotu – spółka jawna, spółka partnerska, spółka komandytowa (KRS W1),
  • wniosek o rejestrację podmiotu – spółka komandytowo-akcyjna (KRS W2),
  • wniosek o rejestrację podmiotu – spółka z o.o. (KRS W3),

Ze swej strony monitorujemy przebieg rejestracji spółki w sądzie i urzędach. Ze strony naszej kancelarii adwokackiej można liczyć na profesjonalną i kompleksową pomoc przy zakładaniu spółek i ich rejestracji w KRS-ie.BWB Kancelaria adwokacka
ul. Jagiellońska 6 lok 14P
Skierniewice, 96-100
Tel. Adwokat: 603-334-450
Tel. Księgowa: 665 654 604